Більшість послуг у держлікарнях завтра можуть стати платними, – Донець

Законопроект 2309-Д по автономізації лікарень та впровадження платних медичних послуг для населення вводить доплату за підвищення якісного рівня медичного обслуговування і не містить жодних обмежень щодо кількості платних послуг в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я. Про це заявила нардеп (НФ) Тетяна Донець, передає Source.

Більшість послуг у державних лікарнях завтра стануть платними. Вже завтра державні і комунальні заклади охорони здоров’я перетворяться на підприємства, які будуть надавати медичну допомогу і медичні послуги переважно на платній основі. Проект Закону 2309-Д по автономізації лікарень та впровадження платних медичних послуг для населення, який вже завтра має всі шанси стати законом, вводить доплату за підвищення якісного рівня медичного обслуговування і не містить жодних обмежень щодо кількості платних послуг і розміру доплат. Повністю зникає розуміння того, що завтра буде безкоштовним, а за що платимо в подвійному тарифі. Виникає цілком резонне питання, а за що українці платять податки? Для яких цілей постійно підвищуються акцизи? – заявила вона.

В Україні є мораторій на скорочення кількості закладів охорони здоров’я. Але місцеві влади можуть передавати в оренду частини лікарень в будь-якому розмірі 50 -75 -90, так як не існує обмежень. Так не вийде так, що ми сьогодні спільними зусиллями будуємо Охматдит, а завтра успішно будемо передавати його цілими поверхами в оренду більш заповзятливим, ніж держава, постачальникам медичної допомоги та медичних послуг, і платно проходити обстеження на обладнанні, яке закуплено на кошти платників податків? – побоюється Донець.

http://wind.ck.ua/2017/04/05/більшість-послуг-в-держлікарнях-завт/