Біографія


Тетяна Анатоліївна Донець політичний, державний і громадський діяч, народний депутат України в Верховній Раді України VII і VIII скликань.

Дата народження: 11 липня 1980 р.

Місце народження: м. Дніпропетровськ.

Освіта:
1997 р. – із золотою медаллю закінчила середню школу в м. Дніпропетровськ.
2003 р. – закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримавши ступінь магістра за фахом «Правознавство».
2005 р. – із відзнакою закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримавши ступінь магістра за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини».

Політична кар’єра:
1998 р. – помічник-консультант народного депутата України.

2006-2010 рр. – депутат Шевченківської районної в місті Києві ради V скликання.

Депутатська діяльність:

 • Голова постійної мандатної комісії з питань депутатської діяльності і етики, забезпечення законності і правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, інформаційної політики і взаємодії з об’єднаннями громадян;
 • заступник Голови Фракції «БЮТ» депутатів Шевченківської районної в місті Києві ради V скликання.

 

2012-2014 рр. – народний депутат України в Верховній Раді України VII скликання.

Обрана по: Загальнодержавному багатомандатному округу.

Партія: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Номер у списку: 55.

Депутатська діяльність:

 • член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я;
 • Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням та з питань контролю за забезпеченням лікарськими засобами і медичними виробами, що закуповуються за державні кошти Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я;
 • член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушення законодавства України при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров’я України, інших державних підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров’я та фармацевтичної галузі;
 • член Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі;
 • член депутатських груп з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною, Російською Федерацією, Федеративною Республікою Бразилія, Державою Ізраїль.

 

2014 р. – т. ч. – народний депутат України в Верховній Раді України VIIІ скликання.

Обрана по: Загальнодержавному багатомандатному округу.

Партія: Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ».

Номер у списку: 20.

 

Депутатська діяльність:

 • заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я;
 • член Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації;
 • член депутатських груп з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною, Китайською Народною Республікою, Австрійською Республікою.

 

Депутатські ініціативи. Законотворчість

2006-2010 рр.

Виконуючи обов’язки депутата Шевченківської районної в місті Києві ради V скликання, активно протистояла незаконному розпродажу приміщень навчальних закладів, дитячих клубів і комунальних підприємств; не дозволила здійснити приватизацію низки ЖЕКів загальною площею понад 10 тис. м², а також Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 3 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ім. Д. З. Мануїльського (м. Київ, вул. Саратівська, 20).

2012-2014 рр.

Під час роботи Верховної Ради України VII скликання була автором 16 законопроектів, у тому числі:

 • Проекту Закону «Про забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення», зареєстрованого 7 липня 2014 р., котрий передбачає компенсацію витрат громадян на лікарські препарати за рахунок коштів медичного страхування;
 • Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ)», зареєстрованого 6 грудня 2013 р., котрий передбачає реалізацію комплексу заходів, спрямованих на боротьбу з розповсюдженням хвороб, зумовлених ВІЛ.

Ініціювання Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ)» було високо оцінено українською та світовою спільнотою, зокрема, свою подяку висловив заступник Генерального секретаря ООН, Виконавчий директор Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) Мішель Сідібе.

2014 р. – т. ч.

Виконуючи обов’язки заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, опікується питаннями реформування медичної галузі та системи охорони здоров’я, зокрема, є співавтором більш ніж 10 законопроектів у цій сфері.

Зосереджує увагу на питаннях модернізації та запуску системи електронного декларування в Україні. Є автором кількох документів, якими передбачено внесення змін до чинного Закону України «Про запобігання корупції».

Так, Проект Постанови «Про антикорупційні заходи легалізації доходів», зареєстрований 13 вересня 2016 р., має на меті трансформацію механізму безготівкових розрахунків у державі шляхом установлення граничної суми розрахунків готівкою у розмірі, що не перевищує 10 мінімальних заробітних плат.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо зазначення в декларації податків, зборів та благодійної допомоги)», зареєстрований 6 вересня 2016 р., передбачає декларування податків і зборів, сплачених суб’єктом декларування за звітний рік, а також суми коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, перерахованих (переданих) суб’єктом декларування протягом звітного року як благодійна допомога фізичним особам і неприбутковим установам та організаціям.

Проектом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо декларації)», зареєстрованим 6 вересня 2016 р., передбачено необхідність:

 • автоматичного відображення даних про рухоме та нерухоме майно декларанта і членів його сім’ї , а також орендоване майно або майно, що перебуває в користуванні на іншому праві, з відомостей, наявних в державних електронних реєстрах речових прав;
 • зазначення грошових зобов’язань суб’єкта декларування за договорами страхування, недержавного пенсійного забезпечення, отримання навчально-освітніх послуг, послуг найманих осіб; витрат на лікування, аліменти; та позичених іншим особам коштів.

 

ОХМАТДИТ

Протягом тривалого часу виступає за добудову нового корпусу для онкохворих дітей Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України. Першою заявила про те, що вартість добудови після девальвації гривні становитиме більше 3 млрд. грн. Наполягала на проведенні незалежного міжнародному аудиту будівництва і проектної документації. Вимагала зміни проектної документації для запуску лікарні поблоково.

Очолювала робочу групу з перевірки стану виконання Постанови Верховної Ради України від 9 лютого 2010 р. № 1859-VI «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про невідкладні заходи щодо збереження цілісності лікувального комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Реформування системи охорони здоров’я

Виступає за створення спеціального страхового фонду, за рахунок якого можуть бути компенсовані витрати громадян на ліки. Його бюджет має формуватися за рахунок внесків у розмірі 2% від фонду заробітної плати громадян. Відрахування працюючих українців мають надходити безпосередньо від роботодавців, а тих, хто не працює, – компенсуватися за рахунок державного бюджету та інших фондів.

Ще одне нововведення – можливість безкоштовного отримання необхідних людині препаратів. Кожен громадянин України має право отримати всі життєво необхідні ліки, внесені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення та до переліку препаратів, рекомендованого Всесвітньою організації охорони здоров’я. Для цього українцям необхідно буде обов’язково звернутися до лікаря, отримати рецепт із зазначеною діючою речовиною потрібних ліків та взяти їх в аптеці. Аптеки, в свою чергу, отримуватимуть компенсацію з бюджету спеціального страхового фонду.

Основна мета реформування – зменшити кількість випадків самолікування, підвищити затребуваність професійних лікарів та зробити лікування доступним.

Громадська діяльність:

За власні кошти забронювала для нацгвардійців перший в Україні КрАЗ-6322, що вміщує до 25 осіб, а також фінансувала бронювання медико-санітарного автомобіля на базі ГАЗ-66 для одночасної евакуації 8 поранених із зони бойових дій, чим першою ініціювала надання допомоги Національній гвардії України в зоні проведення АТО.

Світське життя:

Регулярно входить до топ-рейтингів найбагатших, найуспішніших, найкрасивіших і найбільш стильних жінок України, представлених українськими ЗМІ.

Є членом парламентської команди Інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?».

Державні відзнаки та нагороди:

Відомча заохочувальна відзнака – нагрудний знак «ЗА ДОБЛЕСНУ СЛУЖБУ», вручена Командувачем Національної гвардії України, генерал-лейтенантом С. Т. Полтораком.

Сімейний стан:

Заміжня.