Держава повинна захистити українських політичних в’язнів у Росії

Своє занепокоєння відношенням державних органів до політичних в’язнів висловили народні депутати України Тетяна Донець та Євген Дейдей.

Відповідно, за їх ініціативою в Парламенті було зареєстровано Проект Закону “Про правовий захист політичних в’язнів” (реєстр. № 5218), згідно з яким пропонується визначити правовий статус осіб, котрі незаконно засуджені чи утримуються на території Російської Федерації і покласти на державу обов’язки щодо забезпечення їхнього захисту в суді.

“Уже два роки всі ми говоримо про проблему незаконного і, до того ж, політично вмотивованого утримання громадян України на території країни-агресора – Російської Федерації. – говорить Тетяна Донець. – Однак Українська держава має не тільки вести політичні перемовини, щоб повернути своїх громадян додому, а й 100-відсотково оплачувати послуги адвокатів та відповідати за їхні сім’ї”.

Народні депутати зазначили, що сьогодні держава не повністю фінансує захист цих людей під час судових проваджень у Росії і фактично не оплачує адвокатів під час розгляду їхніх справ у Європейському суді з прав людини. Члени сімей політв’язнів також залишаються абсолютно незахищеними: вони мусять виживати без годувальника і багато хто з них не має фінансової можливості відвідати засуджених політв’язнів.

“У поданому мною спільно з Тетяною Донець законопроекті пропонується прирівняти політичних в’язнів до учасників АТО, – зазначив Євген Дейдей. – Адже вони ціною власної свободи відстоюють незалежність нашої держави. Завдяки нашим пропозиціям члени їхніх сімей мають бути більш захищеними та користуватися всіма пільгами, які сьогодні поширюються на бійців АТО. Це знижки на оплату комунальних послуг, безкоштовний проїзд у міському транспорті, першочергове забезпечення жилою площею, державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, тощо”.

Українців, ув’язнених на території Росії за політичними мотивами, небагато. І тому, підкреслила політик, держава зобов’язана надати їм відповідний статус, допомогти їхнім сім’ям, оплачуючи послуги адвокатів та хоча б раз на два місяці, відправляючи когось із їхніх рідних, відвідати ув’язнених. “Адже ми маємо діяти, не лише розвішуючи банери та проводячи піар-акції, а й надаючи цим людям реальні гарантії та конкретну допомогу”, – констатувала Тетяна Донець.

http://podrobnosti.ua/2145742-derzhava-povinna-zahistiti-ukranskih-poltichnih-vjaznv-v-ros.html