На вірусний гепатит хворіють 5 млн українців

Експерти інституту інфекційних захворювань повідомляють, що 10% українців хворіють вірусними гепатитами. Про це під час прес-конференції повідомив директор ГО “Зупинимо гепатит” Дмитро Коваль, передає кореспондент УНН.

Рівень інфікованості за даними ВООЗ не менше 3%. За результатами дослідження ВГО “Зупинимо гепатит” яке проводилося 2009 року у Південних областях України, рівень інфікування осіб віком від 19 до 35 років склав близько 6% населення України.

“Це не були наркомани, це не були особи, яких відносять до, так званих, антисоціальних груп, це були працівники залізниці, міліції, пожежної служби – ті люди, яких називають соціально адаптованими”, – розповів Д.Коваль.

Зараз, за його словами, експерти інституту інфікційних захворювань називають цифру близько 10% інфікованих. Це близько 4-5 млн українців.

Раніше УНН повідомляв, що нардеп Тетяна Донець вимагає у МОЗ України оголосити епідемію гепатиту.

Зазначимо, з 2011 року в Україні почали виділятися кошти з державного бюджету на закупівлю медикаментів для лікування вірусних гепатитів (4 млн. грн. у 2011 році та по 8 млн. грн. у 2012 – 2013 рр. – на лікування дітей хворих на хронічні вірусні гепатити; 33,2 млн. грн. у 2013 році – на закупівлю лікарських засобів для лікування вірусних гепатитів для дорослих).