Подяка від UCAB та Центру протидії корупції

Тетяні Донець подякували за чесну, наполегливу і принципову позицію у роботі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушень при здійснені державних закупівель з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров’я України у сфері охорони здоров’я та фармацевтичної галузі. «Ми високо цінуємо Вашу наполегливу працю та сподіваємось на подальше партнерство», – зазначено в подяці від пацієнтської спільноти України.

Нагадаємо, що Тимчасова слідча комісія була створена зважаючи на численні факти порушення Конституції та законів України, скорочення існуючої мережі закладів охорони здоров’я, що потягнуло масове звільнення медичного персоналу, неналежного виконання державних цільових програм і комплексних заходів з охорони здоров’я, незадовільного стану реалізації проекту запровадження екстреної медичної допомоги, поширення обігу та застосування небезпечних та фальсифікованих лікарських засобів, також з огляду на факти корупційних діянь при здійсненні державних закупівель, неефективного та нецільового використання державних коштів та майна, факти зловживань службовим становищем, допущених посадовими особами Міністерства охорони здоров’я України, інших державних підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров’я та фармацевтичної галузі, які призводять до порушення невід’ємного права особи на охорону здоров’я та становлять реальну загрозу для генофонду нації і безпеки України.

За період своєї роботи Тимчасова слідча комісія направила 320 запитів до органів державної влади щодо надання необхідних матеріалів та інформації.

7 жовтня 2013 р. у парламенті зареєстровано проект звіту Тимчасової слідчої комісії, у якому виявлено близько 100 фактів порушень у роботі МОЗ за 2012-2013 роки.

З повним текстом звіту можна ознайомитись тут.