У разі прийняття закону про автономізацію лікарень більшість послуг у держмедустановах стануть платними, – Донець

“Повністю зникає розуміння того, що завтра буде безкоштовним, а за що оплатимо у подвійному тарифі. Виникає цілком резонне питання, а за що українці платять податки?” – говорить депутат.

Державні і комунальні заклади охорони здоров’я вже завтра перетворяться на підприємства, які будуть надавати медичну допомогу і медичні послуги переважно на платній основі. Про це заявила депутат від “Народного фронту” Тетяна Донець.

За її словами, проект закону 2309-Д з автономізації лікарень та впровадження платних медичних послуг для населення, який вже завтра має всі шанси стати законом, вводить доплату “за підвищення якісного рівня медичного обслуговування” і не містить жодних обмежень щодо кількості платних послуг та розміру доплат.

“Повністю зникає розуміння того, що завтра буде безкоштовним, а за що оплатимо у подвійному тарифі. Виникає цілком резонне питання, а за що українці платять податки? Для яких цілей постійно підвищуються акцизи? В Україні є мораторій на скорочення кількості закладів охорони здоров’я. Але місцева влада може передавати в оренду частини лікарень у будь-якому розмірі 50%-75%-90%, бо не існує обмежень. І не вийде так, що ми сьогодні спільними зусиллями будуємо “Охматдит”, а завтра будемо успішно передавати його цілими поверхами в оренду більш заповзятливим, ніж держава, постачальникам медичної допомоги та медичних послуг, і платно проходити обстеження на обладнанні, яке закуплено на кошти платників податків”, – попереджає Тетяна Донець.

Нагадаємо, 21 квітня 2016 року Рада прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я. Нині документ очікує розгляду у другому читанні.

http://ua.112.ua/polityka/u-razi-pryiniattia-zakonu-pro-avtonomizatsiiu-likaren-bilshist-posluh-v-derzhmedustanovakh-stanut-platnymy-donets-382490.html